• VASPO VAMBERK s.r.o., Smetanovo nábřeží 180, 517 54 Vamberk
Zákaznický servis & Obchod
obchod@vaspo.cz
Pracovní doba
Po-Pá: 06:00-14:00

Střihačky a rovnačky drátu

Střihačka drátu SK-01

Střihačky drátu

Další informace

  • Výrobce: Vaspo Vamberk s.r.o.
  • Rok výroby: 2003
  • Výrobní číslo: 166/203

Popis produktu

Drát je naváděn válečkovým průvlakem mezi čtyři podávací kladky, dále prochází mezi čelistmi přidržovače do střižného pouzdra, jež je součástí střižného mechanizmu.
Za střižným pouzdrem drát vchází do vodícího kanálu, jenž je tvořen  vždy jednou ze dvou drážek ve vodící tyči a uzavírací tyčí.
Na vodící tyči je navlečen nárazník, jenž převádí náraz konce drátu na hydraulické tlumič, jenž je upevněn na uzavírací tyči v takové vzdálenosti, která odpovídá zvolené stříhané délce.
Při nárazu konce drátu do nárazníku a do tlumiče je snímána bezdotykovým snímačem poloha nárazníku, což dává impuls k provedení střihu.
Samostatný střih je spřažen s funkcí odlehčení podávacích kladek a sevření čelistí přidržovače.
Bezprostředně po ustřižení drátu se uvede do pohybu válec vyhazovače, jenž působí pootočením vodící hřídele dle osy o 35 ° . Tím se uvolní do té doby uzavřená vodící drážka, takže ustřižený drát může vypadnout.
Tímto pootočením se současně do stopy podávajícího drátu ustaví druhá vodící drážka, čímž je možno po předchozím uvolnění přidržovače a opětovného sevření podávacích kladek podání dalšího drátu.
Nárazník se do své výchozí polohy přemístí působením pružiny hydraulického tlumiče a další přídavné pružiny, jež se opírá o stavitelný segment. Časování všech ovladačů stříhání, podávání, vyhazování drátu a zarážky nastříhaného drátu je nastaveno programovatelným automatem tak, aby ztrátové časy byly co nejmenší.
Stříhaný drát vypadává střídavě podél uzavírací tyče a nosné trubky na skluz, v jehož horní části je umístěna stabilizační zarážka, jež ustřižený drát pustí na dolní část skluzu až po zkladnění právě ustřiženého drátu, takže ustřižený drát je směrován až do zásobníku

Kde nás najdete

VASPO VAMBERK spol. s .r.o.

Smetanovo nábřeží 180,
517 54 Vamberk,
Czech Republic

 

E-mail: obchod@vaspo.cz
Web: www.vaspo.cz

Stavební výroba

Search